Sérum na rast mihalníc – Ako si vybrať to najlepšie

Vyzerá to tak, ako keby sme boli v poslednom čase zaplavený desiatkami sér na rast mihalníc. Ako si vybrať také, ktoré skutočne funguje, a ktoré vyhovie našim veľkým očakávaniam? Keď sa rozhodujete nad určitým sérom na rast mihalníc, mali by ste si byť 100% istí, že je bezpečné a účinné. Nechceme vystaviť našu citlivú pokožku okolo očí a krehké riasy riziku svrbenia alebo podráždenia alebo hocijakému inému nepohodliu.

Ako fungujú séra na rast mihalníc?

Nie všetky séra na rast mihalníc fungujú rovnako. Tie menej účinné sú také, ktoré sa majú nanášať priamo na mihalnice. Zlepšujú stav mihalníc a obnovujú štruktúru mihalníc. Nie sú účinné čo sa týka predĺženia mihalníc. Mihalnice môžu vyzerať trochu hustejšie, ale nespôsobuje to rast nových mihalníc. Tieto séra na rast mihalníc majú kefku ako maskara a aplikujú sa kývajúcimi pohybmi na konce mihalníc. Takéto produkty sa často odporúčajú ako základ pod maskaru. Tenká vrstva séra pomáha chrániť riasy od škodlivých chemikálii maskary. Či udržiava sérum na rast mihalníc maskaru lepšie bez toho, aby sa lúpala, záleží na každom produkte individuálne.

Najúčinnejšie séra na rast mihalníc sú tie produkty, ktoré sa aplikujú priamo na líniu mihalníc. Aktívne zložky a vitamíny sa vstrebú do tenkej vrstvy pokožky a preniknú hlboko do folikúl mihalníc. Nepôsobia na štruktúru mihalníc, ale na ich korienky, zvlhčujúc ich a poskytujúc im potrebnú hydratáciu. Silné korienky mihalníc dokážu produkovať zdravé mihalnice, ktorú majú tendenciu rásť dlhšie a hustejšie. Čo viac, folikuly mihalníc začínajú produkovať viac než jednu riasu a po krátkom čase si môžeme všimnúť, že mnoho malých rias vyrastá z jednej vlasovej folikuly. Prvé výsledky sa dajú vidieť už po 4 týždňoch systematického používania. Pri odličovaní vypadáva menej mihalníc a celkovo sú lesklejšie a silnejšie. Aby ste videli rozdiel v dĺžke a hustote, musíte si počkať ďalšie 2-3 týždne. Pri používaní séra na rast mihalníc, ktoré pôsobí na korienky rias, uvidíme obrovský rozdiel v ich výzore ešte veľa mesiacov po ukončení procedúry.

Pred kúpením

Najprv si premyslite, aké máte od séra na rast mihalníc očakávania. Chcete len posilniť mihalnice alebo chcete aj extra dĺžku? Porozmýšľajte nad tým, čo sa ešte dá urobiť pre zlepšenie vašich rias. Mihalnice sú ako vlasy. Vysychajú ak máte dehydrované telo. Vypite aspoň galón (4,5 litra) čistej vody za týždeň a všimnite si, či je tam nejaký rozdiel.