Prírodné zložky v sérach na rast mihalníc

Spôsob, ktorým funguje každé sérum na rast mihalníc, záleží úplne na jeho zložkách. Na dosiahnutie predĺženia, zhustenia a stmavenia by malo byť sérum založené hlavne na prírodných zložkách. Bez pochyby sú oveľa bezpečnejšie, než chemické zložky, ktoré sa všeobecne používajú v kozmetickom priemysle. Tu je pár bežne používaných zložiek, ktoré sa dajú nájsť vo väčšine dobrých sér na rast mihalníc.

Prečo sú prírodné zložky také dôležité?

Séra na rast mihalníc obsahujú mnoho zložiek, ktoré boli starostlivo vybrané, aby zabezpečili toľko aktívnych zložiek, koľko len bolo možné. Niektoré zložky sú založené na výťažkoch z rastlín alebo zvierat alebo boli extrahované z minerálov. Potenciálna zložka je filtrovaná, vylisovaná a vysušená. Potom sa vykoná séria testov, aby sa odstránili nečistoty.

Prírodné zložky sa považujú za bezpečné pre ľudské telo. Nespôsobujú vysychanie očí ani podráždenie. Veľmi zriedka sú zdrojom alergickej reakcie. Citlivosť na hocijakú zložku sa u každého rôzni. Väčšina minerálov a zložiek vyťažených z rastlín upokojuje a zvlhčuje pokožku očí. Táto časť tváre je obzvlášť citlivá a vyžaduje si špeciálnu, jemnú starostlivosť. Pokožka okolo očí je veľmi tenká a všetko čo sa na ňu nanesie je okamžite absorbované do krvného obehu. A preto sú séra na rast mihalníc pozorne kontrolované, aby sa minimalizovali hocijaké negatívne podráždenia.

Ako fungujú tieto zložky?

Počas aplikácie séra, nech už ho nanesieme na samotné riasy alebo líniu mihalníc, zvlhčujú aktívne zložky mihalnice a poskytujú im hlbokú hydratáciu a výživu. Okrem toho sa zrychľuje krvný obeh a do vlasových folikúl sa dostáva viac kyslíka a výživných látok. Najúčinnejšie séra na rast mihalníc sa zameriavajú na korienky rias. Čím zdravší je vlasový folikul, tým silnejšie a dlhšie riasy narastú. Menej obľúbené a nie až také účinné séra na rast mihalníc sú tie, ktoré by sa mali nanášať len na mihalnice ako maskara. Nezáleží na tom, aké má vyživujúce zložky, nemajú šancu preniknúť ku vlasovým korienkom. Aktívne zložky môžu obnoviť len štruktúru mihalníc a mali by sa používať skôr ako kondicionéry mihalníc, než séra na rast mihalníc.

Najobľúbenejšie zložky sér na rast mihalníc

L-karnitín sa dá nájsť takmer v každom sére na rast mihalníc alebo kondicionéri. Je to drobná amino kyselina, ktorú nájdeme takmer v každej bunke tela a hrá rozhodujúcu rolu v tvorbe energie. Robí vlasy lesklé, jemné, silné a pružné. Táto malá molekula spomaľuje apoptózu, čo je programovaná bunková smrť.

Aloe Vera je druhou veľmi dôležitou zložkou séra na rast mihalníc. Je bohatá na niekoľko enzýmov, ktoré eliminujú mŕtve bunky, ktoré upchávajú folikuly mihalníc, a tým neumožňujú náležité prenikanie výživových látok ku korienkom. Pomáha aj zadržiavať vlhkosť a vodu v štruktúre rias.